Střešní krytina

Střechy a zajímavé střešní krytiny

 

Pokud uvažujete nad novou střechou, střešní krytinou nebo plánujete nový dům, můžete zavžovat, jakou střešní krytinu zvolíte. Možností, jakou střechu vlastně zvolit, je v dnešní době velké množství. Při úvaze, jakou střechu či střešní krytinu vlastně zvolit, se nejčastěji vybaví tradiční střecha z pálených tašek. Ne každá střešní krytina je pro danou střechu ta vhodná. V tomto článku si ukážeme, jakou střešní krytinu je nejvhodnější zvolit podle typu střechy.

 

Plechová střešní krytina

 

Jedna z nejjednosušších a nejlepvnějších variant je střecha, která používá plechové střešní krytiny. Důvodů je hned několik. Pokud se použije tato jednoduchá plechová střešní krytina, už v počátku stavby nebo projektu ušetříte značnou část výdajů. Tato střecha je velice lehká, doprava, složení a montáž takové střechy je jednoduchá a bezproblémová. Při výstavbě střechy, která ponese plechovou střešní krytinu nemusíte používat masivní konstrikční prvky – to z toho důvodu, že plechová střešní krytina neváží v porovnání s taškovou střechou téměř nic.

 

Životnost plechové střechy

 

Pokud použijete některé z moderních plechových střešních krytin, jako je třeba hliník, máte sřechu opravdu na celý život. Tyto střechy, resp. střešní krytiny, se numusí vůbec natírat a vydrží prakticky neomezeně dlouho. V případě použití pozinkovaného plechu, je třeba tento plech občas natřít. Při použití speciální barvy určené přímo pro plechové střešní krytiny je nutnost takového nátěru  jednou za 15 let.

 

Pokud zvážíte všechna pro a proti, plechová střešní krytina se jeví jako ideální krytina pro nenáročné střechy. Tyto střešní krytiny se používají ve všech možných klimatických podmínkách, plechová střecha nemá žádná omezení.